vFolie 5Folie 9 Folie 9
Folie 9
Folie 9

První setkání se konalo dne 28.08.2021. Okolnosti byly více než špatné kvůli celosvětovým omezením v průběhu SARS-Cov2! Ale odvážili jsme se – a za naše úsilí jsme byli odměněni! Jeden den jsme  našimi modely lákali návštěvníky do Muzea MHD Praha. – a to i přesto, že tentokrát, na rozdíl od původního plánu, jsme nebyli schopni představit žádná modelová kolejiště! Vystřihovánky pro děti, které v tento den zdarma rozdával hlavní organizátor Uwe Roloff, nestačily!... Folie 9To, že to byl tak pěkný úspěch, je díky týmové práci! Děkujeme všem: účastníkům, dobrým "duchům" DPP v pozadí, kteří pro nás vše připravili, a také návštěvníkům, kteří neustále přinášeli pozitivní a otevřenou zvědavost. Jazykové bariéry byly odstraněny pomocí nejmodernějších technologií.  (např.překladatelská aplikace na mobilním telefonu). Vzhledem k tomu, že náš koníček spojuje i mezinárodně, byly příslušné jazyky zobrazeny na jmenovkách místo státních vlajek.
Také v časopise DPP bylo naše setkání zmíněno díky Karolíně Hubkové. (Klikněte na obrázek) – malý, krásný článek! Mockrát děkuji! Prezentované modely byly opravdu fantastické! Člověk může jen doporučit každému, aby je příští rok viděl sám na vlastní oči! Výlet do Prahy se stejně jako vždy vyplatí!...

Následuje několik fotografií. Mezi nimi je seznam účastníků 2021 a plán setkání.

Folie 10

Foto: Verka Eliasova(Náhled obrázku – klikněte pro zvětšení)

Folie 12

David Pecina (CZ) se inspiroval mnoha kreativními vlastními a úpravami, stejně jako velmi krásným, malým, plně funkčním domácím kolejištěm! Pohodlně se vejde do každého obývacího pokoje nebo do každého dětského pokoje! Dokázal, že nedostatek místa není přijatelnou výmluvou, proč se tomuto krásnému koníčku nevěnovat! Super!!!

Folie 11Roland Kovács  (HU) ukázal nové dimenze v modelářství s jediným modelem!!! U jeho modelu tramvaje T6A5 v provedení pražského dopravního podniku byly funkční dveře a také řadič pohyblivý! I strop vozidla byl vymodelován včetně přídržných tyčí! Dlouho jsme přemyšleli, abychom našli něco, na co bychom si mohli žertem stěžovat a našli: stěrač čelního skla nebyl vůbec pohyblivý!...

Folie 11

(Náhled obrázku – klikněte pro zvětšení)

Folie 12
(Náhled obrázku – klikněte pro zvětšení)


Martin Mendl (CZ) je jedním z velikánů na modelářské scéně pražských hobby kolegů! Je vždy úžasné, co vykouzlí! – a především v jakém detailu! Zatímco člověk je hrdý na to, že vůbec otevřel střešní poklop v tramvaji, on představuje funkční střešní poklopy v měřítku 1:87!!! ...
Folie 12
Ani kompletně vymodelované interiéry nejsou u Martina ničím neobvyklým – profesí opravdovým insiderem. To je znovu vytvořeno stejně láskyplně a pečlivě, jak upravuje exteriér vozidel v modelu! Jednoduše řečeno: výroba modelů v dokonalosti! Můžete se od něj hodně naučit!

Folie 12

(Náhled obrázku – klikněte pro zvětšení)

Folie 12


(Náhled obrázku – klikněte pro zvětšení)


Josef Hubka (CZ) je také zaměstnán u DPP a jeho modely jsou obzvláště věrné originálu! Prezentovaný výběr modelů vozidel byl skutečnou pastvou pro oči! - veškeré kvalitní řemeslné zpracování!!! Co jiného k tomu dodat?! - Prostě skvělé! Mimochodem, ve své "práci na částečný úvazek" je manželem nejslavnější pražské řidičky tramvaje: Karolinka.
Folie 13

Pro oba se na DPP brzy objeví nové oblasti činnosti. Přejeme jim mnoho úspěchů a vše nejlepší! Spontánní návštěva s modely. (Ano, byli tam i neohlášení účastníci.) 

Folie 13

(Náhled obrázku – klikněte pro zvětšení)

Folie 13


(Náhled obrázku – klikněte pro zvětšení)

Folie 14
Ondřej Brouzda (CZ) nám představil ty nejlepší modely v měřítku 1:160 a 1:120. Doufáme, že se setkání zúčastní v roce 2022 jako pravidelný vystavovatel. Mnohem více lidí musí vidět tyto jeho opravdu vynikající modely!!!
Folie 14

U stolu Ronnyho Wintera (DE) byli Vincent Ertel, Matthias Pietschmann a Ricardo Blanke nebyly přímo tovární modely, ale byly zde ukázány mnohé přestavby a díly na úpravy továrních modelů. Bylo tam dokonce i hodně krásných přepracovaných modelů Tatra!...
Folie 14

(Náhled obrázku – klikněte pro zvětšení)

Folie 14
Martin Fahs (DE) (vlevo) představil zajímavé modely Tatra i velmi praktickou variantu přepravy modelů. Sven Micklei (DE) (vpravo všechny rozesmál, když představil své T6 Minis. (Co kdyby gothajské tramvaje dostalo nové karoserie z Prahy...)

Folie 15

(Náhled obrázku – klikněte pro zvětšení)

Folie 15


Folie 16

(Náhled obrázku – klikněte pro zvětšení)

Folie 16Obrázky nahoře ukazují malý výběr krásných modelů, které Martin a Sven postavili. Nezáleží na tom, zda modely mají skutečný model, nebo byly postaveny čistě podle fantazie!

Folie 16Ralf Pissarius (DE) (vpravo na snímku) se zúčastnil setkání s modelem Chotěbuzi KTNF6 ve velikosti LGB ze své sbírky. Model vyrobil Adrian Crenganis z Iasi (Rumunsko).

Folie 16


(Náhled obrázku – klikněte pro zvětšení)

Miroslav Barnet (CZ) nevěřícně přijímá objednávku od Svena Mickleiho. – což musela být zábava! Možnost nákupu modelů a náhradních dílů byla s povděkem a radostí přijatá. Na nadcházejících setkáních se budeme snažit nabídku v tomto ohledu rozšířit. V horní části obrázku vidíme stánek MBmodely – Miroslav Barnet. (CZ)
Folie 17


(Náhled obrázku – klikněte pro zvětšení)(Náhled obrázku – klikněte pro zvětšení)


Stánek organizátora Uwe Roloffa (DE) byl "motivačním stánkem".   Kromě prezentace detailů pro konstrukci modelů nebo pro konstrukci detailů interiérů jeho modelů bylo mnoho tipů pro levnou konstrukci modelů, např. z papíru. Ukázal, jak začal s modelářstvím, že se nikdo nerodí dokonalým modelářem… Kromě toho navrhl vystřihovánky pro děti, který navenek připomínal Ringhoffera. Je navržen jako úložný box. Tato vystřihovánka byla k dispozici ve 2 různých velikostech. Byla rozdávána zdarma. Nakonec proběhla exkluzivní komentovaná prohlídka "posvátných sálů" muzea pro účastníky akce. Karolína s Josefem trpělivě odpovídali na všechny otázky a také jsme nahlédli do všech koutů hal. Mimochodem, zrodila se také nová tradice: obraz pro další akci je vytvořen na dioráma muzeu s jedním modelem od každého vystavovatele. Uvidíme, jak se vše dále rozvine... Níže naleznete seznam účastníků a výstavní plán setkání 2021. (Všechny fotografie bez dalších informací pořídil Uwe Roloff.)

Folie 18


(Náhled obrázku – klikněte pro zvětšení)


(Náhled obrázku – klikněte pro zvětšení)


Na závěr byla pro účastníky exkluzivní komentovaná prohlídka „posvátnými sály“. Karolína a Josef trpělivě odpovídali na všechny dotazy a nechali nahlédnout i do posledních zákoutí vozových hal.
Folie 19


(Náhled obrázku – klikněte pro zvětšení)


Zároveň se také zrodila nová tradice: obraz pro příští akci vzniká v muzeu modelů s jedním modelem od každého vystavovatele. Uvidíme, jak dlouho stopy vydrží...
Folie 20

Níže naleznete seznam účastníků a plán výstavy ze setkání 2021.
Folie 21

Seznam úcastníku/
Teilnehmerliste/
entry list
Folie 21

Plán vystavovatelu /
Ausstellungsplan/
exhibition plan
Folie 21


(Vorschaubilder – zum Vergrößern anklicken)
Folie 21(Vorschaubilder – zum Vergrößern anklicken)
Folie 21

(Alle Fotos ohne Extra-Angabe wurden von Uwe Roloff gemacht.)
Folie 21